Ramię w ramię z Panem Januszem Wiśniewskim

To był dla mnie ogromny zaszczyt!!! Nie posiadałam się z radości, że to mnie wybrano, bym zasiadła w tak zacnym gronie. Na stronie internetowej trojmiasto.pl tak o tym napisano:

10 grudnia br. w godz. 10.00-14.00 w Hotelu Nadmorskim w Gdyni (ul. Ejsmonda
2) odbędzie się spotkanie „Miłość – niepełnosprawna?”.

Konferencja organizowana jest przez Urząd Miasta Gdyni. Wezmą w niej udział:

– Janusz Leon Wiśniewski – naukowiec, fizyk, ekonomista, chemik, informatyk, pisarz, autor m.in. „Samotności w sieci”;
– dr Andrzej Komorowski – terapeuta i seksuolog kliniczny z wieloletnią praktyką. Zajmuje się mediacją, coachingiem, szeroko rozumianą sferą edukacji i publicystyki z zakresie problemów społecznych;
– dr Alicja Długołęcka – pedagog, doktor nauk humanistycznych, uczennica prof. Andrzeja Jaczewskiego i prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Jest adiunktem na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z podstaw psychoterapii i rehabilitacji seksualnej;
– Robert Jagodziński – studiował filozofię i psychologię na UAM. Od 11 lat, wskutek wypadku komunikacyjnego, porusza się na wózku inwalidzkim. W 2003 r.
zaangażował się w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Obecnie zatrudniony jest w Fundacji na stanowisku specjalisty ds. szkoleń. W trakcie swojej zawodowej i społecznej aktywności bierze udział w przygotowaniu i realizacji zajęć, obozów oraz szkoleń przeznaczonych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
– Monika Zarczuk – polonistka realizująca się zawodowo jako specjalista ds.
public relations, działa na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością, mentor w programie Europejski Wolontariat. Gra w zespole „Szósty zmysł”, pisze artykuły, szkoli osoby z niepełnosprawnością, uczy angielskiego.
Niewidoma prawie od urodzenia.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć fragmenty filmu Rafała Skalskiego „Kochankowie”, fragment występu Kabaretu Absurdalnego „Ludzie pytają jak u mnie z tymi sprawami…?” oraz wystawę zdjęć znanych fotografów: Wojciecha Jakubowskiego, Piotra Niklasa i Piotra Wittmana, zatytułowaną „Każdemu wolno kochać”.

Ja i Pan Janusz Wiśniewski. Moja polonistyczna dusza wzbiła się na wyżyny szczęścia. Usiadł koło mnie przy konferencyjnym stole, a z drugiej strony Ala Długołęcka – taaak, tak, jesteśmy na Ty 🙂 – towarzystwo wymarzone.
Dzień wcześniej zjedliśmy wspólnie kolację i było naprawdę świetnie.
Trzy osoby o niesamowitym potencjale intelektualnym i erudycji nie mówiąc o doświadczeniu… i ja!!! Byłam absolutnie zachwycona.
Nadal jestem! To było takie fantastyczne doświadczenie.

Po konferencji wiele osób mi pogratulowało mądrych wypowiedzi hehe i ogólnie nie umiem się nacieszyć do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *