Wiadomość od mojego Pana Profesora

Dzisiaj spotkała mnie niezmiernie miła rzecz. Wczoraj natrafiłam przypadkiem na facebookowy profil Pana Profesora Antoniego Czyża, który był najwyrazistszym autorytetem na mojej uczelni – filarem Filologii Polskiej, przed którym drżały tabuny studentów. Między innymi dlatego to u niego pragnęłam znaleźć się na magisterskim seminarium. Nie liczyłam na to, że mnie doda, takich jak ja przewijają się każdego roku setki, a od mojej magisterki upłynęło już osiem lat. Jakież było moje zdumienie gdy zajrzawszy na FB dzisiaj rano zobaczyłam, że nie tylko dodał mnie do swoich znajomych, ale zostawił wpis na tablicy. Brzmiał on następująco:

Pozdrawiam Panią. Wciąż pamiętam świetną pracę magisterską o Janie Lechoniu, pisaną pod moją opieką naukową, a obronioną w Siedlcach.

Muszę przyznać, że rzadko kiedy czułam się tak dumna z siebie! Tylko ten, kto zna Profesora Czyża będzie wiedział o czym mówię.

Jedna myśl nt. „Wiadomość od mojego Pana Profesora

  1. Muszę przyznać, że z dumą przeczytałem Pani miły wpis. Jestem starszym bratem Prof. Antoniego Czyża… Serdecznie pozdrawiam, Władysław Czyż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *