Co potrafię – oferta biznesowa

Oto rzeczy, które potrafię i lubię robić. Jeśli potrzebujesz kogoś takiego, jak ja – do projektu, poprowadzenia szkoleń, podpisania umowy zlecenie itp. – po prostu skontaktuj się ze mną.

Profil ogólny

Urodziłam się 5 września 1979 roku we Włodawie.
Znam język angielski, podstawy języka arabskiego i podstawowe zwroty w wielu językach np. francuskim, niemieckim, holenderskim. Mam wyższe wykształcenie, ukończyłam Filologię Polską oraz Public Relations i marketing partnerski. Mam ponad 8-letnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi i na stanowisku specjalista ds. Public Relations. Bardzo lubię pracować z małymi dziećmi i obcokrajowcami. Jestem w pełni samodzielna i dyspozycyjna.

Dodatkowe doświadczenie

Mam doświadczenie w nauczaniu osób niewidomych obsługi komputera przy użyciu systemu Windows i wszelkiego rodzaju programów mówiących, udźwiękawiających, powiększających (Supernova, Hall, Jaws, Window-eye, nvda, Lunar, Magic) oraz sprzętu typu brajlowskie notatniki, brajlowskie linijki, mówiące telefony komórkowe. Mogę nauczyć m.in. pisania na klawiaturze metodą bezwzrokową, obsługi pakietu MS Office, poruszania się po internecie, obsługi programów pocztowych, muzycznych i komunikatorów. Uczyłam zarówno osoby indywidualne jak i prowadziłam zajęcia grupowe.

Alfabet brajla, brail, braille

Znam doskonale alfabet brajla. Mogę nauczyć czytać i pisać każdą osobę, w dowolnym wieku, zarówno niewidomą, jak i widzącą (pisanie na tabliczce i maszynie brajlowskiej, czytanie palcami i oczami). Mogę przygotować napisy i wszelkiego typu oznaczenia w brajlu. Mam ciekawe pomysły i kreatywny umysł. Pomogę przystosować każdy obiekt czy przedmiot będący użytkowanym przez niewidome osoby.

Szkolenia

Prowadziłam i prowadzę szkolenia w następujących obszarach:

  • Wolontariat – w tym Wolontariat Europejski, przepisy dotyczące pracy wolontariusza, wolontariat pracowniczy. Znam to zagadnienie zarówno od strony osoby potrzebującej wolontariusza, organizacji, jak i bycia wolontariuszem dla organizacji czy osoby indywidualnej. Mam ukończone potrzebne kursy, brałam udział w programie EVS – European Voluntary Service, obecnie jestem mentorem.
  • Jak pozytywnie mówić o sobie. Mam doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń, w tym dla osób niepełnosprawnych.
  • Jak oswoić się z niepełnosprawnością. Prowadziłam szkolenia grupowe, podczas których przedstawiam problematykę dotyczącą różnego rodzaju niepełnosprawności, opowiadam o tym jak zachować się w obecności osoby z niepełnosprawnością, pokazuję przedmioty używane na co dzień przez osoby niepełnosprawne, które zostały dostosowane do ich potrzeb, rozmawiam o stereotypach i obiegowych opiniach na temat osób posiadających status osób z niepełnosprawnością, wspólnie ze szkolonymi obalamy mity na ten temat.
  • Savoir-vivre w firmie – ukończyłam odpowiednie szkolenia z tego zakresu. Potrafię opowiedzieć o standardach obowiązujących w korporacji, sama mam już wieloletnie doświadczenie pracując w wielkiej firmie ubezpieczeniowej, gdzie obowiązują najwyższe wymogi.
  • Jak zachować się w stosunku do psa przewodnika – szkolenia przydatne dla pracowników, wśród których pojawi się osoba niewidoma z psem przewodnikiem. Niewiele osób wie, że istnieją pewne żelazne zasady, których należy w takim przypadku przestrzegać.

Korepetycje

Udzielam korepetycji z języka angielskiego osobom w każdym wieku, od podstaw. Najchętniej uczę dorosłych, którzy zaczynają od początku. Wykorzystuję własne metody nauczania i korzystam z własnych zbiorów jeśli chodzi o materiały pisane i dźwiękowe. Stawiam na dobry akcent, szerokie słownictwo i poprawną gramatykę. Zajęcia prowadzę w sposób ciekawy i dostosowany do potrzeb poszczególnej osoby. Przygotuję osobę wyjeżdżającą za granicę, potrzebującą używać j. angielskiego w pracy, chcącej porozumieć się z turystami czy zagranicznymi gośćmi.

Pisanie artykułów

Mam już bogatą kolekcję artykułów publikowanych zarówno w czasopismach branżowych – muzycznych, komputerowych – jak i wszelkiego rodzaju tygodnikach, miesięcznikach itp. Moje artykuły są publikowane również na portalach internetowych i miesięcznikach wydawanych przez organizację, w której pracuję. Ukończyłam Filologię Polską, mam „lekkie pióro”, dobry styl i ciekawe spostrzeżenia. Mogę napisać artykuł na dowolny temat. Próbki moich prac można znaleźć w dziale „Moje własne” na tej stronie.

Pisanie wierszy i opowiadań

Piszę również poezję i opowiadania, które można znaleźć na tej stronie pod linkiem „Moje własne”. Dzięki zdolności układania rymów, przenośni i ciekawych porównań, z łatwością wymyślę oryginalne hasło do kampanii reklamowej, plakatu, publikacji, ulotki itd.

Konferencje

Jestem zapraszana na konferencje, szczególnie dotyczące osób niepełnosprawnych, aktywizacji zawodowej i społecznej. Potrafię wypowiedzieć się na takie kontrowersyjne tematy jak miłość wśród osób z niepełnosprawnością, seks, stereotypy, tematy tabu, integracja społeczna, dyskryminacja itp. Nie mam problemu z publicznymi wystąpieniami, udzielaniem wywiadów prasie, radiu i telewizji. Wchodzi to w zakres mojego doświadczenia zawodowego, z zawodu jestem specjalistą ds Public Relations.

Audycje radiowe, gazety i programy telewizyjne

Mam na koncie kilka audycji radiowych (m.in. Radio Plus, Radio Gdańsk), programów telewizyjnych (np. TVN, TVN Style, TVP Gdańsk), w których brałam udział. Chętnie wypowiadam się na tematy, w których mam swoje zdanie i na których się znam, a jest ich całkiem sporo.
Powstało na mój temat również kilka artykułów w takich poczytnych gazetach, jak na przykład: „Dziennik Bałtycki”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie na gorąco”, „Integracja”, „Chwila dla Ciebie”.

Jeśli któraś z moich aktywności Cię zainteresowała i chciałbyś nawiązać ze mną kontakt, napisz lub zadzwoń:

Dane kontaktowe:
Monika Zarczuk
Telefon: 602 531 926
E-mail: ika79@o2.pl
Facebook: www.facebook.com/zarczuk
Skype: Zarczuk
Miejsce zamieszkania: Gdańsk Żabianka.
Angielska wizytówka: www.compelling.pl.tl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *