Strona startowa

Witam.
Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ciągle dodaje coś nowego, uzupełniam już istniejące działy.

Dział „Aktualności”, to miejsce, gdzie zamieszczam informacje o ważnych wydarzeniach w moim życiu. Zachęcam do zaglądania od czasu do czasu.

Rubryka „Prawdziwe oblicze świata osób niewidomych”, to możliwość poznania tego świata od naszej strony. Zamieszczam tam autentyczne wypowiedzi samych zainteresowanych.

Dział związany z seksem powstał z przekonania, że i w tym kierunku człowiek może się rozwijać poprzez edukację.

Znajdziecie tu również dużo humoru, artykuły o sztuce malarskiej, w dziale „Moje własne” przeczytać można twórczość popełnioną przeze mnie, teksty swoich znajomych i przyjaciół również tutaj publikuję i zachęcam do ich lektury.

Będę stale poszerzać dział dotyczący zdrowego odżywiania się, a także problemów osób zaliczających się do DDA – Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Dodawajcie komentarze, przepisy kulinarne, polecajcie ciekawe artykuły.

Wszelkie pomysły i uwagi krytyczne mile widziane.

Hej! Prawie zapomniałem o tym wspomnieć! Istnieje nowa, ekscytująca strona internetowa o automatach do gry! Przeczytaj o tym na moim blogu!

29 myśli nt. „Strona startowa

 1. Fajna strona prosta skromna bez zbędnych śmieci i co najważniejsze działa z programami odczytu ekranu. zobaczymy co będzie dalej.

 2. Moniczko, miło mi było gościć na Twojej stronie. To bardzo interesująca strona dużo mowiąca o samej autorce. Trzymaj tak dalej, nie staraj się osiąść na laurach i nadal ją rozwijaj. W dziale „Ulubione książki” pozostawiłem moją propozycję zmian. życzę powodzenia w dalszym kreowaniu wizerunku własnej wizytowki.

 3. Odwiedziłem tą stronę dopiero dziś i gratuluję. Tak jak Arcadius życzę byś nadal ją rozwijała i by nie brakło pomysłów na jej wypełnianie treścią.

 4. Pochodziłam trochę po tej stronce i bardzo mi się podoba to, że jest tu tyle różnych tematów, artykułów etc. Szata graficzna też jest fajna i przejrzysta.

 5. Stronka bardzo fajna i przejrzysta… Gratuluję pomysłu i cieszę się, że ją ciągle rozwijasz… Oby tak dalej! Trzymam kciuki.

 6. Proszę wysłać maila do Ojca Jamesa Manjackala(po angielsku) z prośbą o modlitwę.(podać imię ,nazwisko ,skąd się jest i na co choruje) Ojciec misjonarz ,stygmatyk posługuje charyzmatem uzdrawiania. Polecam jego stronę http://www.jmanjackal.net i zakładkę świadectwa.Jezus leczy każdą chorobę,nawet nieuleczalną.Już w przyszłym roku przyjezdza do Polski na rekolekcje.Zapraszam.

 7. Moniko, Z tej strony Marta Minakowska. Wpadłam na Twoją stronę przypadkiem, bo okazało się, że umieszczasz na niej moje artykuły z ARABII.pl. Postanowiłam zostawić komentarz, bo dobrze rozumiem, co to znaczy, jak chce się mieć poczucie, że Twoje teksty w Internecie w ogóle ktoś przegląda 🙂 Zaczęłam czytać o Tobie i jestem pod wielkim wrażeniem! Bardzo mi imponuje Twoja życiowa aktywność. Oby ludzie brali przykład z osób takich jak Ty – wtedy byliby mniej narażeni na coraz bardziej szerzącą się depresję i poczucie beznadziei! Powodzenia w życiowych planach, a w szczególności w nauce arabskiego! Gorąco Cię pozdrawiam!

 8. Witam. A co to jest tzw. „świat niewidomych’? Ja jestem niewidomy, ale żyję w tym samym świecie co reszta społeczeństwa. Mam dwie ręce, mam dwie nogi, mam głowę i inne rzeczy też mam. Nawet pracę mam. Zatem może ten tzw. „świat niewidomych” jest w innej galaktyce? Jeśli sama autorka na swojej stronie propaguje dziwoląga pt. „świat niewidomych” to może powinna go lepiej opisać np. „niewidomy świat Moniki Zarczuk”?

  • Chyba trochę przesadziłeś. A jak inaczej nazwać ten „świat”? Każdy świat, który jest nieco inny od np. świata osoby widzącej jest inny. Jest świat ludzi niesłyszących, albo świat osób upośledzonych psychicznie. Jak osoba ma się odnieść do tego innego świata, który jest tak diametralnie inny? Jest to definitywnie „inny świat”. Jestem matką inwalidy i również zdarza mi się powiedzieć, że to mój świat.

  • Mój świat znajduje się mniej-więcej na tej stronie. Rozumiem wielką chęć przekonania siebie i innych, że absolutnie niczym się nie różnimy, ale bądźmy realistami. Nasz świat i to, jak go odbieramy jest siłą rzeczy trochę inny. Pragnę jednak udowodnić, że wcale nie gorszy, a inność powinna być bardziej ciekawa niż straszna czy odstręczająca. w dziale „Świat osób niewidomych” nie piszę o elementach wspólnych, których jest oczywiście całe mnóstwo, ale o tych, o których przeciętny człowiek wie mało, albo zgoła nic.

   • To jest błędne rozumowanie, że przeciętny człowiek mało wie na temat odbierania świata przez osoby niewidome. Wiele osób doskonale wyobraża sobie i rozumie sytuacje niewidomych. Jest 1 świat w którym żyjemy.

    • eTo jest bardzo błędne rozumowanie myśleć, że wystarczy zamknąć oczy i pochodzić po pokoju, by móc powiedzieć, że wie się, jak osoby niewidome odbierają świat. Jeśli dodający ten komentarz wie, i jego wyobraźnia jest tak szeroka i nieomylna, to tylko lepiej. 95% społeczeństwa nie ma pojęcia a jakaś drobna część z nich potrafii się do tego przyznać.

     • Dodający ten komentarz jest osobą niewidomą. Ludzie, z którymi się stykam doskonale rozumieją jak wyobrażam sobie świat. Dlaczego uważasz, że społeczeństwo nie jest w stanie wyobrazić sobie jak niewidomi odbierają świat? To nie jest trudna rzecz.

     • Ja również jestem niewidoma i zgadzam się z panią Moniką. Niektórzy naprawdę nie pojmują, jak żyjemy, a utwierdzam się w takim przekonaniu choćby na ulicy, kiedy ktoś chce pomagać mi na siłę lub kpić, w pracy, gdy ktoś dziwi się, że pracuje na komputerze; to szczególnie widać po młodych ludziach, więc mimo wszystko nasz świat jest nieco inny. Inaczej odbieramy rzeczywistość, głównie dotykiem i słuchem, a widzący w większości nie mają zielonego pojęcia, jak „obsłużyć” choćby NVDA, nie mówiąc o skrótach klawiszowych. Naszych problemów nie pozna ten, kto nigdy nie szedł z zamkniętymi oczami i z białą laską w ręce przez całe miasto. Zrozumie pewnie, gdy opowiemy. Zrozumieją ludzie, którzy nas otaczają. Mimo że jest 1 świat. Nie wszyscy są na tyle zorientowani, dopóki im nie wyjaśnić. Dlatego też cieszę się, że ta strona istnieje.

 9. Powinno się zakazać publikowania tak ciekawych stron, Ta wciągnęła mnie tak bardzo, że zaczynam się obawiać utraty posady. W każdym dziale znalazłam coś interesującego i zaskakującego a opisywane tematy były ujęte konkretnie i zajmująco. Gorąco polecam. Czuję się zaszczycona,, że miałam okazję poznać Autorkę.

 10. Bardzo dziękuję wszystkim za tyle pozytywnych słów i zachętę do dalszego rozwijania strony. Tak też zamierzam uczynić.

 11. Witaj Moniko!
  Zainteresował mnie na Twojej stronie temat kotów. Mam pytanie, czy koty dobrze zapamiętują swoich właścicieli? Chcę wyjechać z mężem na 2 tygodnie na wakacje, naszą koteczkę ( z ciężkim sercem) zostawiamy u moich rodziców ponieważ niestety nie ma możliwości aby zabrać ją ze sobą. Czy po powrocie nasza koteczka nas rozpozna? nasz zapach itp. przed wyjazdem chcemy zostawić jej nasze koszulki aby nie zapomniała naszego zapachu, ale czy to pomoże?? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Kornelia

 12. Witam
  Kilka dni temu napisałam komentarz odnoszący się do artykułu o udziale Moniki i jej przyjaciół w teleturnieju Familiada. Niestety autorka strony nie opublikowała mojej opinii, co jest dziwne, ponieważ nie zawierała ona obraźliwych treści, a jedynie moje zdanie na omawiany temat. Najwyraźniej Monika nie akceptuje poglądów krytykujących jej działania. W takim razie postaram się ująć swoje zdanie nieco innymi słowami. We wpisie poświęconym udziale bohaterki w teleturnieju pisze ona, że celem było pokazanie, że „niewidomi też mogą, albo przynajmniej, że próbują”. Nasuwa mi się pytanie: dlaczego osoby niewidome nie mogłyby uczestniczyć w programie, w którym liczy się umiejętność szybkiego odpowiadania na pytania, spryt. Brak wzroku nie jest tu żadnym utrudnieniem.
  Serdecznie pozdrawiam licząc się z tym, że mój komentarz może nie zostać opublikowany.

  • Informuję, że postawiony mi tu zarzut jest nieprawdziwy.
   Publikuję wszystkie komentarze, bez względu na zawartość, tj. również wtedy, kiedy jestem zupełnie odmiennego zdania, lub kiedy zawiera krytykę. Można się o tym przekonać przeglądając komentarze na różnych podstronach.

   nie tylko opublikowałam, ale i odpowiedziałam na komentarz, poczym zamieściłam odpowiedź komentującego. Z resztą. Tu działa to w ten sposób, że o ile zatwierdzę czyjś komentarz raz, innych nie muszę ręcznie zatwierdzać. Gdybym więc zablokowała jakiś komentarz, ten powyższy zwyczajnie by się nie pojawił. Nie piszę tego do nadawcy poprzedniej wiadomości, bo on/ona, najłatwiej ukryć się pod nickiem, mógłby/mogłaby po prostu tam wejść i to sprawdzić, ale nie chcę, by osoby odwiedzające moją stronę już na starcie miały o mnie mylne wrażenie.Wypowiedź osoby oskarżającej mnie o taką małość

 13. Moniko, w takim razie przepraszam za ten komentarz, ale nie mogę znaleźć mojego poprzedniego postu i Twojej odpowiedzi na niego. Spróbuję poszukać. Tak czy inaczej, piszesz, że nie zwracasz się do nadawcy, bo ukrywa się pod nickiem. Co w tym złego, przecież Internet daje nam możliwość pozostania anonimowym. Wiele osób tak robi.

 14. Witaj Moniko
  Niestety nie mogę znaleźć mojego komentarza o którym ostatnio pisałyśmy. Jak będziesz miała chwilkę to proszę spróbuj go jeszcze raz udostępnić. Kilka razy przeglądałam opinie i nie napotkałam na moją.
  Pozdrawiam.

 15. mieszkam w Antwerpii myślę że jesteście wspaniali i szcześliwą rodziną macie teraz SIEBIE i cel w życiu jaki wam wyznacza córka pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *