O niewidomych pół żartem, pół serio

Chciałabym w tym dziale przedstawić świat osób niewidomych takim, jakim jest, jakim ja go widzę i z jakim się spotykam. W większości będą to wypowiedzi osób niewidomych, które kopiuję z maili list dyskusyjnych, albo listów do mnie. Z czasem może pojawią się artykuły i linki do stron innych osób niewidomych.

Dla tych, którzy chcieliby zażyć „pigułkę wiedzy o niewidomych i ich świecie”, przeznaczam „listniewidomej uczenjnicy…”. Zawiera on syntezę tego, co widzący powinni wiedzieć.

Ponadto Jest tu mnóstwo zabawnych historyjek, które na dłuższą metę budzą jednak dość smutne reflekcje. Moich własnych jest niewiele. Nie podpisuję narratorów, bo chcą pozostać anonimowi.

Zawartość tych stron, część osób zaszokuje, inną część zbulwersuje, ale mam nadzieję, że będą również tacy, którzy dzięki niej dużo szybciej i bardziej zrozumieją osoby niewidome i ich=nasz świat!

Film o tym jak pomagać osobom niewidomym

3 myśli nt. „O niewidomych pół żartem, pół serio

  1. Rewelacja! Posmialam sie i „porefleksowalam”! Pomysl jest super! Z przyjemnoscia „zjadlam” wszystkie opowiesci i czekam na wiecej! Dla Ciebie usciski Moniaczku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *