Opis pozycji seksualnych

Pozycje seksualne są tak różne, jak różni są partnerzy i tak urozmaicone, jak bogata jest ich wyobraźnia. Można jednak mówić o kilku, najbardziej znanych i stosowanych, których często dość potoczną nazwę przytaczam poniżej.

Pozycje genitalne
Pozycje genitalne dotyczą kontaktów seksualnych, w których dochodzi do kontaktu genitaliów partnerów. Dotyczy to najczęściej penisa lub wibratora, penetrującego pochwę lub odbyt. Jednakże te pozycje mogą być użyte bez penetracji.

Misjonarskie, klasyczne
Kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami, mężczyzna skierowany w jej stronę znajduje się nad nią, podtrzymując swój ciężar kolanami i łokciami. Kobieta leży na plecach z rozsuniętymi, zgiętymi w kolanach nogami, mężczyzna znajduje się na niej, swój ciężar podtrzymuje na wyprostowanych rękach. Kobieta leży na plecach z nogami na ramionach partnera, mężczyzna znajduje się na niej, swój ciężar podtrzymuje na wyprostowanych rękach.

Na jeźdźca
Kobieta siedzi na mężczyźnie, jest skierowana do niego twarzą, kolana umieszcza wzdłuż jego tułowia. Kobieta leży na mężczyźnie, jest skierowana do niego twarzą, kolana umieszcza wzdłuż jego tułowia. Kobieta siedzi na mężczyźnie, jest skierowana do niego plecami, kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia. Kobieta siedzi na mężczyźnie, jest skierowana do niego twarzą, partner w pozycji siedzącej.

Boczne
Partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, mężczyzna znajduje się za kobietą. Kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który, leżąc na boku, wprowadza członek do pochwy. Partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi do siebie, partnerka obejmuje nogami biodra mężczyzny.

Na kolanach, siedzące
Pozycja siedząca przednia kobieta siedzi na mężczyźnie, jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny

Pozycja siedząca tylna
Kobieta siedzi na mężczyźnie zwrócona tyłem, jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny

Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie, jej nogi znajdują się po jednej jego stronie kobieta leży na poduszce z rozchylonymi szeroko nogami, mężczyzna klęczy przed nią kobieta leży na poduszce z rozchylonymi szeroko nogami, obejmuje nimi biodra klęczącego przed nią mężczyzny kobieta leży na poduszce z rozchylonymi szeroko nogami, którymi opiera się na barkach klęczącego przed nią mężczyzny mężczyzna kuca, kobieta leży oparta górną częścią tułowia na podłożu, zaś pośladki spoczywają na udach partnera. Kobieta jest pochylona przed mężczyzną z lekko rozsuniętymi nogami, a mężczyzna stoi za nią kobieta klęczy i opiera się dłońmi o podłogę, pochylając się do przodu, natomiast mężczyzna klęczy lub stoi za nią kobieta klęczy i opiera się dłońmi o podwyższone podłoże, natomiast mężczyzna klęczy za kobietą kobieta pochyla się do przodu na stojąco i wyprostowanymi rękami opiera się o podłoże, natomiast mężczyzna stoi za kobietą kobieta leży na brzuchu, rozchyla szeroko nogi, podczas gdy mężczyzna, leżąc na kobiecie, wprowadza członek do pochwy.

Stojące
Kobieta pochyla się przed mężczyzną, lekko rozsuwając nogi, a mężczyzna stoi za nią

Pozycja stojąca z podtrzymywaniem kobiety
Mężczyzna podtrzymuje za uda lub pośladki kobietę, która nogami obejmuje biodra mężczyzny

Pozycja stojąca
Partnerzy zwróceni są do siebie twarzami.

Pozycje oralne
Pozycja 69
kochankowie ułożeni są w odwrotnych kierunkach, pobudzając się jednocześnie. Jeden z partnerów może po prostu leżeć na drugim, lecz z głową w przeciwnym kierunku, tak że usta obojga powinny znajdować się na wysokości narządów płciowych partnera. Partnerzy leżą na boku, głowami zwróceni w przeciwnych kierunkach, twarzami ku sobie. Nogi partnerów są odchylone do tyłu, odsłaniają okolice narządów płciowych. Kochankowie opierają swoją głowę na wewnętrznej powierzchni leżącego płasko uda partnera, tak by wargi i języki obojga mogły swobodnie pobudzać genitalia.
Cross (na krzyż)
W tej pozycji kobieta leży na plecach na łóżku, mężczyzna natomiast układa się pod pewnym kątem na niej. Partnerka częściowo rozchyla nogi, by umożliwić partnerowi wejście i dać sposobność wykonywania delikatnych ruchów na boki. Kobieta może wziąć ster w swoje ręce naciskając dłońmi na mężczyznę. Pozycja ta jest łatwiejsza do wykonania, gdy partnerzy zamienią się miejscami. Ta pozycja jest bardzo dobra do stymulacji punktu G, ale wymaga od mężczyzny silnych ramion. Łatwiej jest ją wykonać gdy zaczniecie od pozycji misjonarskiej gdzie mężczyzna jest na górze, po czym facet musi podeprzeć się rękoma, podnieść się i wykonać obrót o kilkadziesiąt stopni. Pozycja ta daje mężczyznie przewagę, może on kontrolować tempo
i siłę pchnięć. Kobiety zwykle lubią taką dominację. Potrzebna duża ilość wolnego miejsca lub szerokie łóżko i dobra forma fizyczna.
Swimming (pływająco)
Mężczyzna leży na plecach z rozłożonymi nogami, partnerka znajduje się na nim z nogami wzdłuż ciała partnera. W tym przypadku kobieta kontroluje tempo stosunku poprzez poruszania się w górę i w dół w stosunku do mężczyzny (czyli „w przód” i „w tył” patrząc z perspektywy poziomej). Wiele kobiet faworyzuje tą pozycję, jako że pozwala im ona na osiągnięcie orgazmu bez bezpośredniej stymulacji łechtaczki. Kobieta może wprowadzać zmiany w trakcie stosunku poprzez zmianę położenia nóg (złączenie, zmiana rozstawu); może ona również w łatwy sposób zmienić swą pozycję na siedzącą (ASTRIDE). Możliwa bardzo głęboka penetracja pochwy partnerki, łatwe przejście do zmiany położenia partnerów (np. do pozycji misjonarskiej). Pozycja dość niestabilna, po dłuższym czasie możliwe szybkie zmęczenie partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *