Wielokrotny orgazm u mężczyzn

Wielokrotny orgazm u mężczyzn

Podstawa wielokrotnego orgazmu u mężczyzn leży w uzmysłowieniu sobie faktu, że orgazm nie jest tożsamy z wytryskiem. Gdy mężczyzna nauczy się rozdzielać te dwa procesy, będzie on zdolny do przeżywania wielokrotnego orgazmu i odbieraniu bodźców całym swoim ciałem. Ejakulacja sprawia, że mężczyzna nie może powrócić do całkowitej gotowości seksualnej jest dość duży zasób orgazmów, ale nasienie i energia przeznaczona na wytrysk może zadziałać tylko raz.

Odczucia doznawane podczas wielokrotnego orgazmu u mężczyzn różnią się od odczuć związanych z wytryskiem, mogą objawiać się one niezliczonymi szczytowaniami całego ciała, kiedy to jest ono przeładowane głęboką erotyczną energią. Energia ta porusza się między mężczyzną i jego partnerką, tak więc seks staje się czymś więcej niż tylko ‘zwykłym seksem’, nawet w przypadku kochających się i oddanych par. Tradycja hinduska uważa, że energia seksualna jest tak potężna, iż może ona być drogą do oświecenia duchowego.

Większość mężczyzn uważa orgazm za coś, co ma miejsce w ich genitaliach. Jest tak, ponieważ łączą oni orgazm z wytryskiem – odruchową reakcją, którą zapoczątkowują mięśnie znajdujące się na około podstawy penisa. Odejdź w swym myśleniu od genitaliów i skup się na energii orgazmu powstającej w mózgu, a obraz stanie się zupełnie inny.

Prostata jest niezwykle ważnym gruczołem męskim, który jest odpowiedzialny za większość reakcji na bodźce seksualne, będąc wysoce wrażliwym na stymulację. Jej najbardziej oczywistą funkcją jest produkowanie spermy, a w szczególności składników odżywczych dla spermy, ale niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z jej seksualnej funkcji. Stymulacja prostaty może odbywać się z zewnątrz poprzez krocze, obszar skóry leżący pomiędzy odbytem a moszną, lub też od wewnątrz, za pomocą dobrze nasmarowanego palca wkładanego przez odbyt. Prostata odczuwana jest jako guz wielkości i kształtu kasztana, znajdujący się od 3-5cm w głąb odbytu. Możliwe jest osiągnięcie orgazmu poprzez delikatne masowanie prostaty, która staje się coraz bardziej wrażliwa w miarę wzrostu podniecenia.

Mięśnie łonowo-guziczne

Mięśnie te biegną wzdłuż kości łonowej, aż do kości ogonowej. Są one odpowiedzialne za siłę odpowiedzi seksualnej i twojej zdolności do powstrzymywania orgazmu i wytrysku.

Główną częścią konceptu wielokrotnych orgazmów jest przepływ energii. Być może napotkałeś się z ideą energii Chi lub Qi, która jest podstawą żywotności każdego organizmu, a która przebiega przez każdą komórkę twojego ciała. Według filozofii Tao, energia ta biegnie południkami w ciele, zgodnie z intencjami mózgu, w rezultacie czego przepływ energii przez ciało i odczucia podczas orgazmu są wynikiem nie tylko wstrzymywania wytrysku, ale także świadomej chęci doświadczenia orgazmu. Częścią doświadczania wielokrotnych orgazmów jest kontrolowanie przepływu i poziomu energii seksualnej, skutkiem czego nie zużywa się jej na wytrysk, ale przenosi się ją na całe ciało, rozkładając ją równomiernie z dala od genitaliów.

Wytrysk

Wytrysk ma dwie fazy. Podczas pierwszej fazy nasienie wydalane jest z gruczołów układu rozrodczego i gromadzone u podstawy penisa, natomiast podczas fazy drugiej jest ono wydalane z organizmu. Momenty przed samym wytryskiem mogą być bardzo przyjemne, a związane jest to ze skurczem mięśni łonowo-guzicznych oraz mięśni wokół odbytu i podstawy penisa. Jeżeli jednak nauczysz się doświadczać orgazmu bez wytrysku, przyjemność ta nie będzie się łączyć z nieuchronnym wydalaniem nasienia.

Jak można to zrobić?

Zaczynasz w typowy sposób: pobudzając się. Następnie osiągasz erekcję i mijasz punkt rosnącego napięcia, aż do momentu, gdy twoja prostata, twoje mięśnie łonowo-guziczne, oraz twój odbyt zaczynają przygotowywać się do wytrysku. Jednakże zamiast doprowadzania do wytrysku zatrzymujesz stymulację, lub zmniejszasz ją natychmiastowo, przynajmniej na tak długo, aby być w stanie kontrolować podniecenie i pragnienie dojścia. Nie jest to jednak wszystko. Chociaż zatrzymywanie stymulacji rzeczywiście pozwala na przedłużanie stosunku przed wytryskiem, osiągnięcie zdolności przeżywania wielokrotnych orgazmów wymaga czegoś więcej. Musisz zebrać całą energię i odsunąć ją od genitaliów, w taki sposób, aby poziom podniecenia opadł, a twoja energia seksualna była odczuwalna w całym ciele. Następnie budujesz ją od nowa za pomocą ponownej stymulacji, doprowadzając się znowu do momentu tuż przed orgazmem. W tym momencie, nie osiągając orgazmu powtarzasz cały proces, rozkładając energię po całym ciele. Za każdym razem, gdy to robisz osiągasz coraz wyższy stopień podniecenia, a energia pulsuje w każdym włóknie twojego organizmu. Jeżeli twoja partnerka także ma skłonność do wielokrotnych orgazmów, wspólne osiąganie tej przyjemności może być niezwykłym doświadczeniem.

Istnieją także inne sposoby osiągania wielokrotnych orgazmów, jak np. metoda Jack’a Johnston’a.

Najpierw należy nauczyć się odpowiednio oddychać. Większość ludzi żyjących na zachodzie oddycha bardzo płytko. Dla zrelaksowania się i skutecznego przepływu energii przez całe ciało niezbędne jest głębokie, brzuszne oddychanie. Rozszerzasz brzuch od przepony i to właśnie brzuch unosi się i opada, gdy oddychasz. Następną ważną czynnością jest wzmocnienie mięśni łonowo-guzicznych. Wyczujesz te mięśnie, gdy wstrzymasz na chwilę oddawanie moczu lub gdy ściągniesz je gdy penis znajduje się prawie w stanie wzwodu. Towarzyszy temu bardzo przyjemne uczucie: penis puchnie lekko wraz z napinaniem mięśni. Możesz sprawdzić ile razy z rzędu jesteś w stanie napiąć te mięśnie lub też sprawdź jak długo jesteś w stanie wytrzymać napięcie jednorazowo. Im więcej ćwiczeń wykonujesz tym lepiej dla orgazmu. Trudno jest wykonać zbyt dużo tych ćwiczeń.

Możesz także bardzo pomóc sobie, ucząc się jak odczuwać przyjemność seksualną podczas masturbacji bez osiągania orgazmu. Nie chodzi tu o skończenie w jak najkrótszym czasie, ponieważ ci się nudzi, ale o jak najdłuższe rozciągnięcie okresu czasu stosunku i przyjemności seksualnej poprzez równomierne rozkładanie energii seksualnej w całym ciele. Jeżeli jesteś w stanie doprowadzić się do momentu tuż przed wytryskiem i doświadczyć skurczów mięśni bez konieczności dalszej stymulacji aż do osiągnięcia orgazmu, jesteś na dobrej drodze do doświadczenia wielokrotnych orgazmów. Możesz masturbować się z olejkiem, powoli, luksusowo, bawiąc się żołędziem i pieszcząc swoje ramiona, nogi, brzuch i mosznę. Takie podejście do masturbacji sprawi, że odzyskasz kontakt z całym ciałem i łatwiej będzie ci sprawić, że energia seksualna rozłoży się równomiernie w całym ciele.

Większość informacji w tym rozdziale pochodzi z książki “The Multi Orgasmic Man” autorstwa Matak’a Vhia i Douglas’a Abrams Arava.

28 myśli nt. „Wielokrotny orgazm u mężczyzn

 1. Takie zabawy z energią i orgazmami całego ciała mogą prowadzić do wielu komplikacji fizyczno-psychicznych lub nawet duchowych. Niewtajemniczonym powiem, że głęboko ingerują te techniki w podświadomość, w układ nerwowy. Rzeczywiście idzie doświadczyć takiego stanu – np. godzinnego stanu orgazmu bez wytrysku, który narasta coraz bardziej i czuje się wtedy jedność ze światem, otoczeniem – to jest rozbudzenie wszystkich nerwów obwodowych i czuje się orgazm w każdym punkcie ciała – ręce, nodze, brzuchu itd. Niestety nie jest to za bezpieczne a nawet jest bardzo niebezpieczne – wystarczy poczytać o przebudzeniu kundalini – wewnętrznej energii w człowieku. Co możemy odczuwać, jak coś pójdzie nie tak? Różne okropności: uczucie stałego lęku, bezsenność przez parę dni, uczucie spadania lub lotu, przy zamkniętych oczach roztaczają się dziwne wizje, czuje się jakby ciało żyło własnym życiem i że nic nie można poradzić, aby ten kłopotliwy stan przerwać, dreszcze całego ciała, zimno wędrujące po ciele a czasami ciepło – to tylko niektóre objawy, ale wierzcie mi, nie jest to przyjemne a raczej przerażające – traci się poczucie rzeczywistości, jakby coś nas zabierało z tego świata – nie ważne czy jedziesz samochodem, czy ucztujesz ze znajomymi – ci, którzy tego nie doświadczyli nie zrozumieją ale chcę poprostu was przestrzec.

 2. próbowałem ale się poddałem bo efektów jakoś nie widać było 🙁
  poza tym co to znaczy „przenieść energię” z genitaliów na inne rejony ciała? – dla mnie czarna magia 🙂
  ktoś może opanował tą technikę? ile to trwa i czy trzeba do tego mieć jakiegoś guru?

 3. Panowie, czy bronicie się kiedy partnerka chce lizać wam pupę i wkładać do niej paluszek w celu stymulacji ? Tak z ciekawości się pytam 🙂 Bo ja bardzo bym chciała to zrobić mojemu mężczyźnie, kilka razy próbowałam, a on się broni jakbym miała mu jakąś krzywdę zrobić 🙂

  • Ją póki co mam odwrotny problem z partnerką. Bym chciał by tak zrobiła. Jednak do tego typu zabaw trzeba dojżeć, zmienić sposób myślenia o tej części ciała. Często mężczyzna zabawy tą częścią ciała kojarzy z pe….lstwem. Niestety błąd. Najlepiej porozmawiają z nim, niech sporo poczyta (lub ty mu poczytaj) na ten temat i troszkę czasu by sobie poukładał. Powodzenia z Partnerem.

  • Witaj Kate.
   Niestety nie wszystkim mężczyznom się to podoba, czasami wystarczy szczere rozmowy troszkę czasu by oswoić się z tematem i bach .. hura. zgodził się.
   Może twojemu facetowi pieszczenie okolic odbytu i chęć stymulacji prostaty kojarzy się z homoseksualizmem?.
   Mnie osobiście tego typu rzeczy się podobają i marzyłbym by moja partnerka mnie tak zaskoczyła.
   Ogólnie ja jestem otwarty na wszelkie zabawy łóżkowe niestety w odróżnieniu od partnerki :(.
   Życzę powodzenia z partnerem. :-))))

  • Wiesz najlepiej to rub jemu loda i w fazie szczytu delikatnie zacznij masowac to miejsce a przy wytrysku sam sie nabije na twoj palec

 4. Wielokrotny orgazm u mężczyzny podczas jednego możliwy. Ja mam tak że po dłuższej przerwie (u mnie co najmniej jeden tydzień) bez orgazmu mogę kochać się w sposób ciągły mając dwa wytryski. Pieszczoty a potem wchodzę do środka jestem już bardzo podniecony ale staram się wytrzymać jak najdłużej, gdy czuję że już blisko to wchodzę do samego końca a gdy zaczynam pulsować lekko się wysuwam żeby jak najwięcej soczków zostało w środku. Mocno przytulam i obejmuję po chwili znów się poruszam, jest bardzo mokro i bardzo przyjemnie. Teraz doprowadzam moją partnerkę do orgazmu gdy widzę jej ryżową rozanieloną twarz przychodzi większe podniecenie i ochota na kolejny orgazm. Czasami między moimi orgazmami pieszczę jej łechtaczkę i dziurkę języczkiem wtedy smakuję naszych zmieszanych soczków, smakuje wtedy nawet lepiej bo nie jest tak kwaśna a raczej ponętnie słodka.

 5. Ja osobiście bardzo lubie penetracje analną, mimo iz nie jestem gejem.
  Uwazam ze sex z mezczyzna, zwlaszcza bardzo aktywnym, jest najwspanialsza rzecza na swiecie.
  Sex oralny i analny jako pasywo jest kosmiczne!

  • Coz za nowe odkrycie z ciebie skoro nie gej a lubi penetracje analna( ma sie rozumiec penisem meskim)???? Ja myslałem ze mezczyzna 100%towy to taki ktory stymulacji seksualnych oczekuje od kobiety.

 6. Czy podczas samego masażu prostaty może dojść do wytrysku? Do orgazmu rozumiem, że tak, ale czy wraz z wytryskiem? Jestem ciekawa czy Partnerowi się to kiedyś przydarzy za pomocą mojego paluszka 🙂

 7. Polecam urządzonko które się nazywa Aneros – do wielokrotnych orgazmów. Są w sieci dostępne filmiki jak wygląda taki orgazm.

 8. Na bloga trafiłem szukając osób lub par które doświadczały podobnych doznać jak ja .
  Sam blog nie rozszerzył mojej wiedzy i nie zainteresował mnie tak jak wypowiedzi osób dodających komentarze …..były one na ty le ciekawe ze postanowiłem nawiązać do kilku z nich
  Blog pisany jest przez kobietę zatem nie dziwią mnie stwierdzenia nie zrozumiałe dla mężczyzn np. jak to zauważa Jacek z dnia 11.czerwiec 2013
  ” Poza tym co to znaczy „przenieść energię” z genitaliów na inne rejony ciała? – dla mnie czarna magia 🙂
  ktoś może opanował tą technikę? ile to trwa i czy trzeba do tego mieć jakiegoś guru?”
  To prawda ciężko jest to zrozumieć ale takie „przeniesienie energii „ jest możliwe i od razu odpowiadam że mi się to udało .był to proces naprawdę wieloletni już jako nastolatek lubiłem się masturbować i czerpać z tego frajde .okazało się się że im dłużej to robie to końcowy efekt jest o wiele mocniejszy i przyjemniejsze ..Szukając sposobu na przedłużenie tego wszystkiego sam mimo chodem wypracowałem metody przedłużania masturbacji np. odpowiedni oddech, przerywanie lub spowolnianie masturbacji w odpowiednim momencie. Poza tym stosowałem odpowiedni ucisk dłońmi lub technikę nazwijmy to odpowiedniego myślenia ( które rozprasza lub wzmaga podniecenie . Po latach takiej zabawy potrafiłem po wielokrotnych chwilach naprawdę pełnych euforii wprowadzić się w stan cos pomiędzy snem a utrata przyjemności ..
  Ktoś by powiedział że to pełen sukces .Może i tak …nie narzekam ..Lecz chce tu poprzeć marcina 11 grudzień 2012 takie treningi mogą nieć negatywne skutki ..może nie maiłem tak jak Marcin ale u mnie wytworzyło się coś w rodzaju nawyku celebrowania orgazmu ..przeciąganie masturbacji a potem stosunków doprowadziło do tego iż zmęczona partnerka dochodziła do orgazmu i miała dosyć a ja byłem dopiero w połowie .Pojawiła się frustracja że ja nie miałem orgazmu . Potem nerwy a jak nerwy to wiadomo stres i np. brak wzwodu i konfliktu
  Na szczęście jakoś to ogarnąłem i jest ok choć jest to kompromis pomiędzy naga wielokrotnym orgazmem a zadowoleniem partnerki .Tak wiec przestrzegam i proponuje umiar i rozwagę i co najważniejsze obserwowanie własnych reakcji
  Co do prostaty to polecam wszystkim facetom masarz prostaty
  Ja po takim masarz wykonywanym przez moja partnerkę palcami od wewnątrz mam wytrysk podobny do kobiecego squirtinku i nie jest to biała sperma ani mocz tylko podejrzewam że wydzielina z prostaty
  Oczywiście eksperymentowałem tez z mężczyznami i podobnie jak Atem, 26 marca 2015 uważam że anal z aktywem jest super , daje mega podniecenie i w moim przypadku potężny wytrysk żaden strapon tego nie zastąpi ..niestety żyjemy w takiej kulturze która takie zabawy uważa za zboczone…chce jasno powiedzieć że jestem hetero i faceci mnie nie kręcą a jedynie doznania związane z analem..
  Tak wiec artykuł fajny ale wskazany umiar i rozsadek jak przy każdej zabawie. Pozdrawiam

  • Ciekawi mnie co sie tu pisze . Czy ty tez nie uwazasz sie za geja jak Atem w zwiazku z twoimi doswiadczeniami z męskim partnerem? Jest jeszcze po drodze BI. Hetero man nie szuka przyjemnosci seksulanej w penetracjach swojego annus z obcym penisem. Co kolwiek by nie robiła ci ale zawsze ona a nie on. Ciekawe czy partnerke poinformowałes o twoim meskim kochasiu?

 9. Jak patrzę na to zdjęcie na górze strony to nie potrzebna jest żadna technika, orgazmy same nie chcą wylecieć Pani się patrzy w moje lewo czy gdzieś. No i te kilogramy co po oczach dają. Dali byście chociaż zdjęcie jakiejś zdrowej kobiety, a nie przyszłej bywalczyni NFZ.

 10. Pani Moniko bardzo bardzo dobry wpis, głębokie oddychanie brzuszne jest brardzo ważne, tak samo u kobiet – wówczas przeżycia są nie do opisania. Orgazm jest wielokrotny i obejmuje całe ciało, ale trzeba przy tym poddać się temu i rozluźnić i ta nieszczęsna głowa…musi być pusta, tzn. nie zajęta myślami. Bardzo za niego dziękuję. Jest Pani piękną, dojrzałą kobietą a Pani szerokie zainteresowania są fascynujące.

  • Bardzo dziękuję za tyle miłych słów. Panowie często w komentarzach piszą mi jaka jestem brzydka z tą swoją nadwagą i zezem, wiem jednak, że istnieją osoby, które potrafią dojrzeć we mnie coś więcej. Jeśli sprawiłam Pani przyjemność jakąś lekturą artykułu, który sama uznałam za ciekawy, to jest mi niezmiernie miło. Żałuję tylko, że nie mam technicznych możliwości by rozwijać tę stronę.

  • Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem przyjacielu, to wiedziałbyś, że ani pseudo, ani profesjonalną seksuolog nie jestem, a tym bardziej deksuolog. Zamieszczam tu artykuły, które wydają mi się ciekawe. Cieszę się, że odechciewa Ci się seksu, bo z wypowiedzi domyślam się, że to żadna przyjemność dla drugiej strony. Łatwo ukryć się za nikiem i wydawać się kozakiem, ale to już stara metoda w sieci i mało komu imponuje. Nikt do czytania tej strony nikogo nie zmusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *