Jak nauczyć kota korzystania z toalety

Korzystanie z toalety – jak nauczyć kota?

Masz już dość kuwet, ich czyszczenia, wynoszenia kocich odchodów oraz sprzątania rozsypanego piasku po całym domu? Jeśli tak, dowiedz się jak wyszkolić kota, aby korzystał z toalety. Nie jest to wcale takie trudne jak sobie wyobrażasz.

krok 1
Przenieś kocią kuwetę w pobliże toalety (jeśli już tam nie stoi). Daj kotu co najmniej tydzień lub dwa na przyzwyczajenie się do jej nowej lokalizacji. Koty nie są szczególnymi fanami zmian, zatem nie pospieszaj swojego kota i zachowaj cierpliwość.

krok 2
Następną czynnością którą należy zrobić jest przeniesienie kociej kuwety prawie na wysokość toalety. Możesz ustawić ją na taborecie lub niskiej szafce. Na wszelki wypadek przyklej kuwetę do taboretu za pomocą taśmy klejącej, aby kot jej niechcący nie zrzucił i nie rozsypał całego piasku po łazience.

krok 3
nauka kota korzystania z toalety
Teraz, po kolejnych 2-3 tygodniach możesz zacząć uczyć kota korzystania z toalety. Kocią kuwetę możesz schować. Podnieś deskę klozetową. Na muszlę połóż niski rondelek z kocim żwirkiem w środku. Deskę sedesową opuść.

krok 4
Zacznij wsypywać do garnka coraz mniej żwirku. Po 2-3 tygodniach możesz usunąć garnek ze żwirkiem. Kot będzie korzystać z toalety a ty w końcu zaoszczędzisz czas na sprzątaniu i pieniądze na żwirku.

Wskazówki i ostrzeżenia
W USA można kupić specjalne kuwety do nauki kota korzystania z toalety. Są to kuwety – nakładki na toaletę. (np. CitiKitty lub Litter Kwitter).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *