Jak rozmawiać z kotem

Z pewnością mówisz do swojego kota, ale czy on wie o co Ci właściwie chodzi? A czy ty rozumiesz jego pomruki i miauknięcia? Jeśli nie, nadeszła pora na prawdziwą pogawędkę ze swoim futrzanym przyjacielem.

Rzeczy, których potrzebujesz:
chęć do „niemądrego” zachowywania się
skupienie uwagi na dźwiękach wydobywanych z gardła kotka
chęć nauczenia się jego mowy ciała

krok 1
Naśladuj jego głosy. Stwórz niezwykłą zażyłość pomiędzy Tobą a Twoim kotem poprzez naśladowanie jego miauków. Sam fakt, że będziesz się starać mówić w jego języku sprawi, że Twój kot będzie czuł się z Tobą bardziej zżyty.

krok 2
Używaj jego imienia. Zwiększ szanse, że Twój kot Cię słucha poprzez wymawianie jego imienia podczas wydawania komend. Mężczyźni powinni używać wyższego głosu podczas przemawiania do swoich futrzaków, ponieważ koty lepiej reagują na sopran.

krok 3
Miej na uwadze ton jakim zwracasz się do kota. Koty, podobnie jak ludzie potrafią odgadnąć nastrój swojego rozmówcy słuchając jego głosu. Z tego powodu, jeśli mówisz do kota, upewnij się, że ton Twojego głosu jest zgodny z wiadomością jaką chcesz mu przekazać. Jeśli chcesz, aby Twój kot wiedział, że jesteś zdenerwowany ponieważ on zesikał się na dywanik, zrób to co zrobiłaby kocia mama: delikatnie podnieś go za skórę na karku i zawarcz. krok 4 Naucz się jego języka. Koty mają około 100 słów w swoim kocim słowniku w różnych formach miauków, warczeń, mruczeń i syków. Zwróć szczególną uwagę na dźwięki jakie wydobywa z siebie Twój kot jak jest głodny, zły, przestraszony itd.

krok 5
Zacznij odczytywać informacje jakie wysyła otoczeniu za pomocą swojego ogona. Jeśli tylko końcówka ogona się porusza, oznacza to że Twój kot jest zirytowany. Jeśli kot macha ogonem w jedną i drugą stronę znaczy, że jest zły. Jeśli jego ogon jest uniesiony dumnie i wysoko, oznacza, że jest szczęśliwy.

krok 6
Interpretuj częstotliwość i głośność jego miauków. Częste i głośne wskazują na niepokój.

2 myśli nt. „Jak rozmawiać z kotem

 1. krok5
  Są rasy które machaniem ogona nie wyrażają złości mogę w ten sposób okazywać radość np. gdy właściciel wraca do domu.
  Machanie ogonem często widujemy również u kota siedzącego na parapecie i obserwującego latającą muchę po drugiej stronie.
  Nie jest to również żadna złość.

  • Zgadzam się. Machanie ogonem nie oznacza złości a oznacza raczej wewnętrzną rozterkę kota. Zostać w ciepłym domku z pełną miską czy zaatakować ptaka za oknem gdy pada deszcz i może zmoknąć 🙂
   Owszem czasem może to być gniew czy irytacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *